Трио бандуристок НРКУ Про нас

«Тріо бандуристок Українського радіо» - у цій назві закодоване творче кредо цього невеликого, але напрочуд яскравого колективу.

І хоча його головне завдання – здійснювати записи до фонду Українського радіо (а це, як відомо, унікальне зібрання, яке нараховує понад 100 тисяч одиниць і віддзеркалює історію української культури) Тріо має напрочуд яскраву творчу біографію.

• Створене на початку 2004-го року за ініціативою народної артистки України Тетяни Маломуж, Тріо бандуристок, до складу якого тоді входили також заслужена артистка України Ольга Черній та артистка Ірина Бурхан, лише за кілька місяців підготувало концертну програму і у березні того ж року здобуло звання лауреата ІІ відкритого міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. В.Городовської у Москві.

На сьогодні в активі колективу безліч успішних виступів у великих і малих містах України і найпрестижніших концертних залах Парижа, Москви і Нью-Йорка, проте, якщо пригадати найяскравіші, так би мовити, знакові моменти творчої біографії колективу, віхи його шляху виглядатимуть приблизно так:

• Листопад 2004 р., Бєльск (Польща) - учасники фестивалю «Дні української культури в Польщі»

• Червень 2005 р., Гданськ (Польща) - учасники 26-ого фолькфестивалю країн-членів Євромовної спілки

• Серпень 2006 р., Коломия (Україна) – дипломанти Міжнародного гуцульського фестивалю

• Жовтень 2006 р., Париж (Франція) - концертні виступи у штаб-квартирі ЮНЕСКО, присвячені 150-річчю від Дня народження Івана Франка

• Липень 2008 р., Москва (Росія) - учасники 29-го фестивалю країн- членів Євромовної спілки

• Липень 2009 р., Нью-Йорк (США) - учасники 34-го фестивалю української діаспори країн Америки та Канади

• Червень 2011 р., Опатія (Хорватія) - учасники 32-го фестивалю країн- членів ЄМС

• Квітень 2013 р., Вільнюс (Литва) - учасники Міжнародного фестивалю народної інструментальної музики «Rido-2013»

Виступи тріо бандуристок, як правило, із захопленням сприймають слухачі у найрізноманітніших концертних залах. У цьому, безперечно, значна заслуга незмінного лідера колективу Тетяни Маломуж, яка зуміла налагодити дружні творчі контакти із найталановитішими сучасними українськими композиторами: Віктором Степурком, Ганною Гаврилець, Іваном Тараненком, Юрієм Алжнєвим. Результат такої творчої дружби – надзвичайно цікавий, справді, ексклюзивний репертуар, у якому і старовинні народні пісні, і найсучасніші джазові композиції, і чудові авторські пісні. Колектив завжди відкритий до експерименту – і цим він завжди цікавий слухачеві.

Саме тому тріо бандуристок – бажаний гість найрізноманітніших радіо і телепрограм.

Сьогодні перше покоління учасниць тріо – О.Черній та І.Бурхан – зайняті важливою справою, вони виховують маленьких синочків. І в колектив влилися голоси молодих артисток, випускниць Національної музичної академії Лілії Петровської та Анни Черевишник.

   - сторінка гурту на сайті Національної радіокомпанії України.